close
OstatnéTipy a triky

Vyhľadávače leteniek, cestovateľské stránky a ostatné…

V tomto článku by som Vás chcel predstaviť množstvo užitočných webov týkajúcich sa cestovania, ktoré sám používam. Pozrieme sa na vyhľadávače leteniek a ubytovania, či iné stránky, týkajúce sa všemožných cestovateľských vychytávok.

Informačné weby

Pri plánovaní nejakej cesty, sa vždy snažím čo  najlepšie pripraviť. Chcem tak predísť tomu, aby mi náhodou neutieklo niečo naozaj dôležité. Samozrejme je pri cestovaní rovnako dôležitá aj spontánnosť. Najviac ma aj tak vždy poteší objavenie niečoho nového a nečakaného. Dobrá príprava je ale základ, čo sa týka hlavne veľkých turistických metropol. Na počudovanie,  asi najviac pomôže stránka Googlu 😀 . Nečakané. Okrem nej som si ale obľúbil weby, ktoré mi ponúknu určitý súhrn všetkých dôležitých vecí, pekne na jednom mieste.

tripadvisor logo
virtualtourist

 

VirtualTourist a Tripadvisor sú veľmi podobné, takmer identické stránky. Po zvolení daného miesta sa Vám zobrazí zoznam všetkých pamiatok, múzeí, parkov, reštaurácií a mnoho ďalšieho. Podľa recenzií ďalších cestovateľov si vyberiete, či sa na danú lokalitu má cenu prísť pozrieť.

Ďalšia výborná stránka, nielen pre digitálnych nomádov, ale aj pre obyčajných turistov, je NomadlistVo veľmi prehľadných tabuľkách tam nájdete zoradené základné informácie o živote v danom meste. Či už ide o kvalitu života, ceny, bezpečnosť, hromadnú dopravu, pokrytie Wifi siete a naozaj mnoho iného.

nomadlist bratislava

 

Pokiaľ potrebujem naplánovať cestu z alebo na letisko, priznávam, že väčšinou iba googlim. Samozrejme dosť informácií sa dá nájsť už na samotnom webe daného letiska. Ak ale chcete ušetriť čas, postačí táto postaršia stránka: Toandfromtheairport.com

Nie vždy sa ale dá z letiska  na hotel dostať jednoducho. Hlavne pri neskorých večerných letoch nizkonákladových spoločností, to zvykne byť naozaj komplikované. Neraz som bol nútený siahnuť po taxíku alebo Uberi. Vtedy mi pomáha stránka s predbežným výpočtom ceny za odvoz: Uber.com/sk/fare-estimate.

Určite budete nasledujúcu situáciu poznať. Ste v zahraničí a nie vždy ste ochotný zaplatiť svojmu mobilnému operátorovi, často astronomickú sumu, za balík internetu, aby ste mohli napríklad postnúť fotku na Facebook.  Riešením je napríklad nájsť neblokovanú wifi sieť. Aj keď to už v dnešnej dobe nebýva až taký problém, stále sa nájdu výnimky. Tam nastupuje aplikácia Wifi Map, pre androidy aj iOS. S ňou nájdete v prehľadnej mapke heslá k uzamknutým wifi sieťam takmer po celom svete.

Poslednou vecou z tejto informačnej sekcie sú blogy iných cestovateľov. Priznám sa, že tých slovenských veľa nesledujem. Väčšinou prečítam iba niečo o mieste kam sa práve chystám, na stránke, ktorá mi vyskočí vo vyhľadávači medzi prvými .

Z tých ktoré sledujem (určite všetky poznáte) to sú :

Ubytovanie

V ubytovaní moc neexperimentujem. Som verný Bookingu, alebo Airbnb. Tieto dva weby sú spolu opäť dosť úzko späté a to hlavne od kedy Booking začal ponúkať oveľa viac apartmánov. Myslím, že ucítil konkurenciu. V Airbnb je ale stále možnosť naviac. To konkrétne zdieľať izbu s domácim, čo výrazne ušetrí financie. Otázne je, či aj Váš komfort :D.

Pre trošku väčších odvážlivcov je tu ešte Couchsurfing. Výborná forma ako spoznať miestnych ľudí, získať nové priateľstvá a vyskúšať si, ako žijú domáci. Pre tých, ktorí couchsurfing nepoznajú, ide o prespávanie u hostiteľov zdarma.

Pokiaľ by Vám tieto weby nevyhovovali, je tu množstvo alternatív. Z tých známejších ma napadá: Agoda, Hotels alebo Trivago.

booking

 

Letenky

Vyhľadávačov leteniek existuje neuveriteľné  množstvo. Každému ale vyhovuje iný štýl alebo vzhľad webu. Ja som si pripravil výber tých mojich najobľúbenejších.

Takým základom sú weby Kayak a Momondo. Obe pracujú na rovnakom princípe a prehľadávajú ceny desiatok rôznych leteckých spoločností. Zobrazia priemerné ceny a ceny v okolitých dátumoch, kvôli možnosti ich porovnania.

Ďalej tu mám opäť dvojicu, skoro rovnakých, internetových stránok a to Kiwi a Mapaleteniek.sk. Tie využívam hlavne vďaka ich veľkej a prehľadnej mape sveta, so znázornenými cenami pri konkrétnych letiskách. Najčastejšie tu hľadám inšpiráciu, alebo možnosti ako nakombinovať viacero destinácií do jedného výletu.

Mojou najobľúbenejšou adresou je ale jednoznačne Azair.eu. Je to naozaj skvelý portál vo vyhľadávaní leteniek nízkonákladových leteckých spoločností po celej Európe. Má množstvo nadstavení, ako napríklad počet a dĺžku prestupov, naplánovanie si iba víkendových výletov alebo zadanie finálnej stanice XXX. Posledná z možností Vám zobrazí letenky z Vami učeného miesta úplne kamkoľvek, vzostupne od tých najlacnejších.

To, čo aj tak najviac všetci chceme je ušetriť na letenkách koľko sa len dá . Využiť hocijakú chybu alebo akciu aerolinky. Nájsť ich však sám, je takmer nemožné. Aj kvôli tomu, som na pravý panel tohto blogu umiestnil zobrazovač akciových leteniek z Európy, do celého sveta. Dáta čerpá z webu Fly4free. Táto stránka zhromažďuje všetky nájdené akciové ceny, alebo chybné tarify. Raz za čas sa tam dá objaviť aj dobrá cenová ponuka nejakého kompletného pobytu alebo ubytovania.

Existuje veľa podobných stránok, na ktorých sa ale akcie väčšinou iba opakujú. Odporúčam ich ale aj cez to prezrieť všetky, pretože raz za čas výnimka potvrdí pravidlo a natrafíte na jedinečnú ponuku iba na danom webe. Tak teda na príklad:


 

Pokiaľ sa Vám článok páčil, budem neskutočne rád za každú podporu, vo forme zdieľania alebo lajku. Bol by som totižto rád, ak by sa tento blog dostal ku čo najviacej ľudom. Ak by ste chceli hocičo doplniť, či poopraviť, o niečom sa viac informovať, neváhajte využiť komentáre, alebo kontaktný formulár.

Sledujte Travellers aj na Facebooku.

Tešte sa na ďalšie články 🙂

Tags : akcieletenkyubytovanievyhľadávače
Brunky

The author Brunky

Som normálny, pracujúci človek, ktorý sústreďuje všetok svoj voľný čas, snahu a peniaze na to, aby toho vo svojom živote dokázal stihnúť čo najviac. To znamená z veľkej časti hlavne cestovať, spoznávať nové miesta, krajiny, iné kultúry, ľudí a pamiatky. Aj vďaka tomu, som založil stránku Travellers.sk.

Komentuj