close

O mne a tomto webe

Ja

Volám sa Bruno a nie nezanechal som svoju prácu aby som cestoval po svete (aspoň zatiaľ  nie :D).

Som normálny, pracujúci človek, ktorý sústreďuje všetok svoj voľný čas, snahu a peniaze na to, aby toho vo svojom živote dokázal stihnúť čo najviac. To znamená z veľkej časti hlavne cestovať, spoznávať nové miesta, krajiny, iné kultúry, ľudí a pamiatky. Z cestovania sa stalo moje najväčšie hobby, povedal by som až vášeň.

Všetko začalo približne pred piatimi rokmi, kedy som si za ušetrené peniaze kúpil letenku do Paríža. Následne som s nadšením vyhľadával na internete informácie o pamiatkach, reštauráciach, zaujímavých miestach a lacných hoteloch. Našiel som sa v tom. Po návrate domov som začal znova plánovať a následne navštevovať ďalšie európske metropoly.

Väčšinou som cestoval s partiou priateľov alebo známymi. Európa mi samozrejme nestačila a tak som začal podnikať stále vzdialenejšie a vzdialenejšie výlety. Nie vždy sa ale našiel niekto, kto sa ku mne na mojich cestách pripojil. To ma samozrejme neodradilo a zopár výletov, napríklad tie po USA som absolvoval sám. Ak som chcel navštíviť nejakú krajinu nič ma nedokázalo odradiť.

Mám teda precestované dosť z Európy, USA ale aj Ázie. Typické dovolenkové destinácie a pláže, turistické veľkomestá či bohom zabudnuté ostrovy alebo dedinky. Nie, nemyslím si o sebe, že toho neviem koľko ovládam, alebo som dáky dovolenkový guru. Ani tých navštívených miest nieje ani zďaleka toľko, koľko by som chcel. Myslím si ale, že aspoň nejaké tipy, triky, inšpirácie a rady Vám prezradiť viem. A presne táto myšlienka ma priviedla k bodu, založiť tento web 🙂

Travellers.sk

S nápadom založiť blog o cestovaní som sa pohrával už nejaký ten čas. Donútila ma ale celkom náhodne až moja cesta do Dubaja. Neviem, či som iba zle hľadal, ale ako som sa tak pripravoval na cestu a pátral po slovenských blogoch a cestovateľských stránkach, nikde som nevedel naraziť na zopár konkrétnych, pre mňa dôležitých informácií. Práve vtedy som sa rozhodol. Spíšem ich ja!

Tento blog teda nebude iba o rozumnom a lacnom cestovaní, tipoch a trikoch čo navštíviť, kde sa zastaviť a ako ušetriť. Bude aj o tom, snažiť sa si z danej destinácie odniesť vždy maximum! Možno to niekedy bude znamenať aj obetovať trošku viacej peňazí z rozpočtu, aby to za to stálo. Samozrejme Vám nejdem dopodrobna kázať ako cestovať. Napíšem ako som to spravil ja, čo by som zmenil alebo vylepšil a Vy sa môžte, alebo nemusíte mnou inšpirovať.

Bohužiaľ nie som žiaden žurnalista, redaktor ani spisovateľ. Preto Vás poprosím, aby ste ospravedlnili moje štylistické, alebo gramatické chybičky. Sľubujem, že na nich popracujem.

 

Teším sa na Vás…