close

Po článku o dubajskom rezorte Atlantis the Palm som si pre vás pripravil pokračovanie série o svetoznámych hoteloch. V tomto príspevku by som sa Atlantisu chcel minimálne vyrovnať a kvôli tomu som vytiahol naozaj ťažký kaliber, hotel Marina Bay Sands v Singapure. Pokiaľ sa o ňom chcete dozvedieť viac a zistiť, či sa tu oplatí minúť vaše peniaze za aspoň jednu noc, tak čítajte ďalej. 

Čísla na úvod

 1. Budovu navrhli v roku 2005, s výstavbou sa začalo o dva roky neskôr a ukončená bola v roku 2010
 2. vybudovanie celého komplexu stálo 5 miliárd dolárov
 3. stavba jedného poschodia trvala 4 dni
 4. nachádza sa tu 2561 izieb
 5. hotel má 57 poschodí
 6. ubytuje naraz 45 000 osôb
 7. o chod hotela sa stará približne 10 000 zamestnancov na najrôznejších pozíciach
 8. je vysoký 206 metrov
 9. obsahuje 22 výťahov s maximálnou rýchlosťou 8 m/s

marina bay sands

Pár základných informácií

Marina Bay Sands je najdrahšou stavbou na svete, jeden zo symbolov Singapuru (o samotnom meste bude článok už čoskoro) s najdlhším strešným bazénom na zemi a týmito superlatívmi by sa dalo stále pokračovať ďalej a ďalej.

S nápadom vybudovať tento hotel a kasíno prišla spoločnosť Las Vegas Sands, ktorej patrí niekoľko luxusných hotelov v Las Vegas a Macao-e. Možno vám niečo hovoria názvy ako Venetian alebo Palazzo vo Vegas, spadajúce pod túto korporáciu (ak nie, čoskoro budú, pretože článok o Las Vegas už je takisto vo výstavbe).

Celý komplex Marina Bay Sands sa rozprestiera na 20 hektároch plochy a o celý projekt sa starala firma Moshe Safdie Architects. Veže majú symbolizovať hracie karty postavené naproti sebe a celá strecha je vlastne loďou s dvoma komínmi. Čo všetko táto stavba obsahuje?

 • futuristické múzeum v tvare lotosového kvetu (pre zobrazenie aktuálnych výstav kliknite sem)
 • 74 000 m² obchodov
 • viac ako 40 rôznych reštaurácií s vychýrenými svetovými kuchármi (napríklad Gordon Ramsay)
 • wellness
 • tanečný klub
 • divadlá (aktuálny program)
 • klzisko
 • kasíno
 • vyhliadkovú plošinu
 • nekonečný bazén na streche hotela
 • priame prepojenie s metrom a záhradami Gardens by the Bay
 • večernú laserovú show
 • možnosť povoziť sa na lodičke pri obchodoch (viď. foto)

marina bay sands mall

Na niektoré z týchto bodov by som sa ešte rád pozrel bližšie…

Kasíno

Rozprestiera sa na štyroch podlažiach, kde sa nachádza viac ako 500 stolov s najrôznejšími stávkovými limitmi a približne 2 500 herných automatov. V priestoroch sa nachádza takisto aj niekoľko reštaurácií, ak by vám pri hre náhodou vyhladlo. Na zahasenie smädu môžete použiť vodu značky Marina Bay Sands 😀 , ktorú rozdávajú zdarma na každom rohu. Denne sa tu vystrieda až okolo 25 000 hráčov. Pred vstupom si nezabudnite pripraviť aj svoj pas, bez ktorého vás dnu nepustia. Otvorené je nonstop.

casino marina bay sands

Večerná laserová show

Koná sa denne v časoch o 20:00, 21:30 a cez piatky a soboty aj o 23:00. Predstavenie sa nazýva Wonder Full a pozostáva z laserových efektov smerujúcich z vrcholov veží, fontánovej show a premietania na vodnú paru. To všetko doprevádza hudobný podklad, ktorý sa nahrával v Bratislave s pomocou 140 členného Bratislavského symfonického orchestra. Show trvá presne 13 minút.

Predstavenie je samozrejme zdarma a dá sa sledovať z rôznych lokácií, pričom z každej z nich máte úplne iný zážitok. Zo schodov rovno pod hotelom si užijete premietanie na vodnú paru a fontánu. Pokiaľ vám ale ide skôr o svetelnú a laserovú show, odporúčam prejsť na druhú stranu zátoky k soche Merliona. Treťou možnosťou je sledovať to celé z bazéna na streche, čo vám prinesie úplne odlišný a zaujímavý pohľad.

Ako ochutnávku si môžete pozrieť oficiálne promo video tejto show.

Nekonečný bazén a vyhliadková plošina

Dostali sme sa k hlavnému ťaháku tohto hotela a to k jeho jedinečnej streche. V prvom rade vás upozorním, vstup sem je povolený iba hotelovým hosťom a každý sa musí preukázať vlastnou kartou od izby. Takže, pokiaľ je vás v skupinke viac, nenechávajte si ostatné karty na izbe.

Výnimku tvorí iba vyhliadková plošina, ktorá je oddelená od ďalších častí strechy. Jedine tam sa môžu dostať aj ľudia, ktorí nie sú hosťami hotela a to za poplatok 15€. Zaujímavosťou je, že je to najdlhšia vysunutá konzolová plošina na svete, ktorá presahuje poslednú z veží až o 67 metrov.

marina-bay-sands-skypark

Výhľad máte rovnako na mestskú stranu s mrakodrapmi (kde uvidíte aj koniec nekonečného bazéna 😀 ) ako aj na opačnú, so záhradami Gardens by the Bay. Tu sú dôkazy.

marina bay sands vyhlad

marina bay sands vyhlad

Konštrukcia celej strechy pozostáva zo 7000 ton železa. Postaviť ju bola jedna z najťažších stavebných prác v histórií. Je dlhá 340 metrov a maximálna povolená kapacita je 3 900 ľudí. Nájdete tu:

 • 250 stromov
 • 650 rastlín
 • 5 reštaurácií
 • výrivky s horúcou vodou
 • a samozrejme Infinity pool 

Posledný bod z menovaných, teda nekonečný bazén, je dlhý 151 metrov a obsahuje neuveriteľných 1,5 milióna litrov vody. Otvorený je denne od 06:00 do 23:00.  No a myslím, že čísiel už bolo akurát tak dosť 😀 .

marina bay sands bazen

S bazénom som bol nad mieru spokojný. Mal som totižto obavy, že bude neskutočne preľudnený. Na moje prekvapenie tomu vôbec nebolo tak. Mali sme veľa priestoru na plávanie či fotky priamo pri okraji.

marina bay sands bazen

Rovnako nebol problém ani s voľnými lehátkami a vlastne s ničím. Uteráky požičiavali zdarma hneď pri vstupe a na zahnanie smädu ste mohli využiť niekoľko pitných fontánok. Často sa tu prechádzali aj čašníci, u ktorých ste si mohli objednať aj nejaké to občerstvenie. Ceny za nápoje boli ale značne prestrelené.

V skorých ranných hodinách bola časť bazénu venovaná aj plavcom. Tí si mohli do sýta zaplávať v takýchto pripravených dráhach.

marina bay sands bazen plavecky

Ubytovanie

Keď sme si už povedali o všetkých výhodách a superlatívoch, dostaňme sa teda k tej úplne najzákladnejšej veci, na ktorú je prioritne hotel určený a tou je ubytovanie. Začnime teda pekne od začiatku, recepciou.

Tá je situovaná na prízemnom podlaží a prepája všetky veže do jedného veľkého celku.  Tento priestor obsahuje aj zopár reštaurácií a obchodov a tak nájsť miesto, kde sa vykonáva check-in nemusí byť práve najľahšie. Poradím vám, zamierte do veže číslo tri (na obrázku je jednotka, takže pokiaľ sa dostanete sem, ste presne na opačnom konci 😀 ).

marina bay sands

Moja skúsenosť s check-inom bola veľmi dobrá. Rady neboli dlhé a ubytovali nás o hodinku skôr, takže určite vyskúšajte šťastie aj vy. Pokiaľ máte záujem, pri rezervácií si napíšte požiadavku o izbu v čo najvyššom poschodí, prípadne s orientáciou a výhľadom na mesto (izby s veľkými oknami bez balkónu) alebo na záhrady Gardens by the Bay (tu sa nachádza aj balkón). Spomenul by som ešte jednu dôležitú vec a to, že hotel neakceptuje karty typu VISA Electron (rovnaké problémy ako v USA).

Vec čo každého zaujíma asi najviac je cena. My sme boli ubytovaní v troj-lôžkovej izbe. Bola to vlastne klasická dvoj-lôžková a ako prístelka slúžil rozkladací gauč. Na jednu osobu nás tu vyšla noc približne 111€ (cena je kolísavá a niekedy je aj o čosi vyššia). Pri klasickom dvoj-lôžku sa suma prepočítava a na osobu vyjde vlastne úplne rovnako.

marina bay sands izba

S izbou sme boli nad mieru spokojní. Nachádzala sa na 33. poschodí v tretej veži. Vybavenie plne zodpovedalo štandardom päť hviezdičkového hotela. Vypichol by som hlavne pohodlnú posteľ (aj gauč na ktorom som spal bol pohodlný :D), peknú priestrannú kúpeľňu a obrovské okná so záclonami, ktoré sa odsunuli automaticky po odomknutí izby. Hlavne posledná z menovaných vecí na nás spravila naozaj honosný dojem. Na niekoho možno až priveľký 😀 (viď. foto).

marina bay sands izba

Izba disponovala všetkým potrebným ako rýchlovarnou kanvicou, mini barom, kozmetickými potrebami, županmi a papučami. Jediná vec, ktorá mi tak trocha chýbala bola vaňa. Vo väčšine 5-hviezdičkových hotelov totižto nájdete aj vaňu aj sprchu. Bol to ale skôr iba nepodstatný detail.

To čo ma ale ohúrilo najviac, bol jednoznačne náš výhľad.

singapore

Samozrejme všetko dobré sa raz skončí, rovnako ako sa skončil aj náš pobyt. Check-out má hotel stanovený do jedenástej hodiny.  Vedzte ale, že sme ten čas využili do poslednej sekundy 😀 .

Záverečné zhrnutie

Myslím, že môžem hovoriť za všetkých zúčastnených s ktorými som tu strávil noc. Za naše peniaze sme dostali zážitok na celý život. Väčšinu času sme strávili samozrejme pri bazéne, ktorý je s panorámou mesta naozaj neopísateľný. Ak by sa ma niekto náhodou spýtal, či by som zaplatil za noc v Marina Bay Sands znova, nad odpoveďou by som veru ani nerozmýšľal.


Pokiaľ sa vám článok páčil, budem neskutočne rád za každú podporu, vo forme zdieľania alebo lajku. Bol by som rád, ak by sa tento blog dostal ku čo najviacej ľudom. Ak by ste chceli hocičo doplniť, či poopraviť, o niečom sa viac informovať, neváhajte využiť komentáre alebo kontaktný formulár. Všetky použité fotografie som zhotovil ja. Viac ich nájdete na mojom Instragrame.

Sledujte Travellers aj na Facebooku.

Tešte sa na ďalšie články ?

Tags : dovolenkahotelinformácietipyturizmusubytovanie
Brunky

The author Brunky

Som normálny, pracujúci človek, ktorý sústreďuje všetok svoj voľný čas, snahu a peniaze na to, aby toho vo svojom živote dokázal stihnúť čo najviac. To znamená z veľkej časti hlavne cestovať, spoznávať nové miesta, krajiny, iné kultúry, ľudí a pamiatky. Aj vďaka tomu, som založil stránku Travellers.sk.

Komentuj