close

Za jednu z hlavných dominánt mesta Dubaj sa určite dá považovať hotel Atlantis, nachádzajúci sa na samotnom vrchole palmového ostrova. Tento 5* hotelový komplex pozostáva z podmorského akvária Lost Chambers a aquaparku Aquawenture Waterpark. Toto všetko mu zabezpečuje obrovský dopyt miliónov turistov. Stojí však za Vaše peniaze?

hotel atlantis dubai

Samotnému Dubaju som sa už dopodrobna venoval v tomto článku. Tento hotel ma ale zaujal na toľko, že som sa o ňom rozhodol napísať viac a venovať mu samostatný blog. Strávil som v ňom jednu noc a poviem rovno, stál ma najviac peňazí zo všetkých hotelov, ktoré som do teraz navštívil. S odstupom času ale neľutujem ani jedného eura, ktoré som v ňom nechal. Vyťažil som z týchto 22 hodín pobytu maximum. Idem Vám ukázať, ako na to.

Ceny a typy izieb

Poďme rovno k tomu hlavnému, čo každého zaujíma najviac a to je cena.  Tá závisí od aktuálnej sezóny a obsadenosti. V priemere sa ale pohybuje okolo 240€ bez možnosti storna alebo 270€ s bezplatným stornom. Za pár eurový príplatok  môžte získať izbu s výhľadom na more. Nezabúdajte ale, že k týmto cenám si musíte pripočítať ešte 10% mestksý príplatok, ďaľších 10% poplatok za služby a 20AED turistický poplatok. Tieto hlúpe príplatky ma sprevádzali aj v ďalších hoteloch v Dubaji, takže nič špeciálneho. Samozrejme hovorím stále o základnom type izby. U iných to môže byť ešte viac. Ku každej izbe, máte ako hosť hotela zdarma neobmedzenú návštevu Aquawenture Waterpark-u a podmorských akvárií Lost Chambers!

Interiér izby, rovnako ako celého hotela, je ladený do morskej tématiky. Vybavenie už nieje najmodernejšie, možno by sa zišla menšia rekonštrukcia, ale určite neurazí. Vypichol by som naozaj veľkú televíziu a možnosť otvoriť kúpeľňu a prepojiť ju tak so spálňou. Tým vzniká možnosť sledovať televízor priamo z vane 😀 . Pokiaľ ale budete mať dobre situovaná izbu, namiesto televízie si môžete  z vane radšej vychutnať západ slnka nad oceánom. Okrem vane, sa na izbe nachádza tak isto aj sprchový kút. WC je oddelené dverami, čo tiež hodnotím veľmi kladne. Ďalej izba obsahuje písací stôl a sedaciu súpravu, ako štandard 5* hotelov.

Drahšie apartmány, či nebodaj Underwater apartmán, ktorý hotel takisto ponúka, tu riešiť nebudem. Ľudia čo si ich budú môcť dovoliť sa na cenu už aj tak pozerať nebudú 😀 .

Za príplatok približne 80€ si môžete kúpiť izbu Imperial Club. Pokiaľ si zakúpite najprv klasickú, príde Vám neskôr mailom ponuka z hotela na jej dodatočné aktivovane. Niekedy Vám ju ponúknu aj za akciovú cenu (na to sa ale radšej nespoliehajte).

Imperial Club garantuje svojím hosťom:

  • izbu vo vo vyšších poschodiach hotela (od 8-meho vyššie) s krásnym výhľadom buď na oceán, alebo centrum mesta Dubaj
  • raňajky v troch alebo štyroch vybraných reštauráciach hotela
  • službu Concierge
  • rýchlejšie pripojenie na internet
  • súkromnú pláž
  • zľavy na plávanie s delfínmi a hotelový wellness
  • vstup do detského kútika (skôr kútu) či nočného klubu
  • letiskový transfer (iba letisko DXB)
  • privátny salónik

Salónik slúži hlavne na podávanie občerstvenia počas dňa. Má vnútornú aj vonkajšiu časť. V čase od 14:30 do 16:30 tam nájdete švédske stoly a naozaj veľký výber nealkoholických nápojov. Nezúfajte ale, na alkohol prichádza rad od 17:00 do 19:00. V tomto čase si môžte vybrať zo širokej ponuky piva, vína alebo miešaných drinkov. Prípadne, je tu aj možnosť pochutnať si na zákuskoch. Hotel oficiálne udáva informácie iba o týchto dvoch udalostiach v rámci dňa. Moja skúsenosť bola ale iná. Pred salónikom sa nachádzal časový rozpis skoro na celý deň a tak som mohol zahnať hlad naozaj kedykoľvek. Hlad po alkohole ale naozaj iba v danom dvojhodinovom rozpätí :D.

hotel atlantis dubai imperial club beach

Aby som to zhrnul. Niečo ako All Inclusive sa v tomto hoteli nenachádza. Imperial Club sa ku tomu dokáže aspoň trocha priblížiť. V salóniku sa dá plnohodnotne najesť a prežiť sa na tom celý deň určite dá. Ak však pôjdete na viacero dní, kombinovanie s reštauráciami bude nevyhnutné. Izba na vyššom poschodí je tak isto, aspoň pre mňa, veľmi príjemný plus. Za to privátna pláž na obrázku, veľký význam naozaj nemá. Nachádza sa totižto ihneď vedľa klasickej pláže a rozdiel je naozaj minimálny. Aj tak budete celý pobyt pri vode iba v aquaparku :D. Ale ku tomu sa ešte dostaneme.

Doprava, check in-out a iné služby

Dobre, povedzme, že izbu máme vybranú. Ostáva nám vyriešiť, ako sa tam teda dostať.  Uber alebo taxi sú každému jasné. Pokiaľ chcete využiť hromadnú dopravu, priamo do hotela jazdí nadzemka cez celý palmový ostrov. Na nástupnú zastávku Monorail Station sa najľahšie dostanete električkou z JBR Beach.

Oficiálny čas pre Check-in v hoteli je 15:00. Moje skúsenosti sú, že v podobných hoteloch si tento termín vždy strážia a do izby Vás skôr nepustia. Aj tak to ale vždy vyskúšam. Tu som bol milo prekvapený. Už 13:30 sa mi podarilo dostať svoju izbu. Tiež to určite nebude pravidlom, ale za pokus nič nedáte.

Čo sa recepcie týka, je naozaj preľudnená. Má sem prístup naozaj každý, aj tí ľudia, ktorí idú navštíviť iné atrakcie hotela a o ubytovanie nemajú záujem. Ku izbám, na pláže a k bazénom sa ale nedostanú. Kvôli tomu sa pri vstupe na tieto miesta musíte vždy preukázať.

Aquawenture waterpark map

Aj napriek preplnennosti bolo čakanie na check-in minimálne. Obsluhovalo asi 10 pracovníkov. Personál bol veľmi milý a ústretový. Všetko mi dopodrobna vysvetlili. Následne som dostal mapu celého komplexu a prístupovú kartu na izbu. Nezabúdajte na depozit vo výške 500AED.

Upratovacie služby boli pri mojej návšteve naozaj vynikajúce. Niekoľko krát, v mojej neprítomnosti, služba prišla na izbu a priniesla ovocie, čokoládu ako pozornosť, či pripravila izbu na spánok.  Neviem a nemám ako overiť, či tieto veci spadali pod Imperial Club, alebo to bolo bežné.

Čo sa orientácie týka, hotel je rozdelený na západnú a východnú vežu, plus recepciu v strede. V oboch vežiach sa nachádzajú izby, nákupné časti a dokopy 23 reštaurácií.  Salónik Imperial Clubu, nočný klub, či konferenčné centrum nájdete v západnej veži. V opačnej časti sa nachádzajú detské a tínedžerské kluby, herne, komnaty Lost Chambers, či vstup do Aquawenture Waterpark-u. Taktiež by som ešte rád spomenul reštauráciu obklopenú obrovským akváriom menom Ossiano. Rovnako aj ju nájdete vo východnej veži. Vo vonkajšom areály sa nachádzajú pláže, tenisové kurty, plážový klub, hlavný bazén a vedľajší s basketbalovými košmi vo vnútri. Všetko rozdelené malým parčíkom, ako stvoreným na prechádzky.

Dostávam sa ku tej najsmutnejšej časti pobytu a tou je check-out. Čas odchodu je stanovený do 12:00. Nebojte sa ale, tým Vaše dobrodružstvo v Atlantise nekončí! Po odhlásení sa, si môžte uložiť Vašu batožinu a do konca dňa si ďalej užívať všetky hotelové aktivity vrátane aquaparku a akvárií. Čo sa na toľko oplatí, až tomu venujem chvíľku matematiky.

Akciový lístok pre návštevu aquaparku spolu s akváriami vyjde v prepočte 80€. Túto sumu vynásobíme dvoma, keďže tieto atrakcie môžme navštíviť oba dni, za jednu noc strávenú v hotely. Dostávame sa na cenu 160€, ktoré teoreticky ušetríte, ak budete hosťami tohto hotela. Verte mi, aj tie dva dni v Aqawenture Waterpark mi boli málo :D.

hotel atlantis dubai


Lost Chambers

Ak by náhodov niekto preskočil rovno sem, rýchlo iba zhrniem zopár informácií. Podmorské akvária sa nachádzajú vo východnej veži. Vstup pre hostí hotela je zdarma a tak isto aj možnosť získať lístky prednostne. Pokiaľ hosťom nieste, klasický lístok stojí v prepočte približne 25€ a kombinovaný lístok s aquaparkom cca. 80€.

V týchto akváriach sa nachádza vyše 65 000 živočíchov. Veľkým lákadlom je napríklad nový prírastok, ešte mladý, biely aligátor. Celé Lost Chambers sú veľmi pekne navrhnuté. Prechádzate sa v prítmí, tajomnými chodbami strateného sveta. Celková atmosféra je úžasná a ihneď Vás vtiahne. Na zemi sa nachádzajú pripravené miesta, kde si môžete ľahnúť a relaxovať pri pohľade na vodný svet okolo Vás.

Hodnotím ich oveľa lepšie ako Underwater ZOO v Dubai Mall. Takisto ponúkajú aj rôzne rozširujúce balíky pre potápanie sa, kŕmenie rýb a mnoho ďalšieho. Výborná je aj  jóga v tomto prostredí, organizovaná hotelom každú sobotu. Môžete si vyskúšať nainštalovať aj aplikáciu do Vášho telefónu, ktorá slúži ako interaktívny sprievodca týmto vodným svetom.


Aquawenture Waterpark

Posledným bodom blogu je tento nezabudnuteľný aquapark. Vstup sa nachádza hneď naproti Lost Chambers v západnej veži. Otvorený je každý deň od 10:00 do západu slnka.

Ako už som naozaj niekoľko krát spomínal, vstup pre hotelových hostí je zdarma. Opakujem to schválne pre tých, ktorých nezaujímala časť o hoteli  a akváriach a preskočili rovno sem.

Pre vstup sa nestačí preukázať hotelovou kartou. Lístok si musíte zameniť na pokladni.  Výhodou je možnosť použiť špeciálnu radu pre hotelových hostí. Vyhnete sa tak často zdĺhavému čakaniu. Čo ale zdarma nieje sú skrinky. Za menšiu sa dopláca 40AED a za väčšiu až 70AED. To, čo ušetríte na lístku si aspoň touto formou bude chcieť vziať hotel späť :D.

Kde na Vás ešte budú chcieť zarobiť sú stánky s občerstvením a nápojmi. Do aquaparku je totižto zakázané priniesť čokoľvek na konzumáciu a ceny v bufetoch sú naozaj dosť vysoké.

aquawenture waterpark dubai

Tento aquapark sa vyznačuje tým, že tu chýba akýkoľvek hlavný bazén. Čo je možno aj dobré.

Namiesto neho tu je totižto vybudovaná riečka okolo celého parku, ktorú môžete splavovať na kolesách. Teoreticky sa vôbec nemusíte pohybovať pešo. Nasadnete na jednom mieste a pomocou tejto rieky sa presúvate po celom areáli. Tak isto do nej ústi väčšina tobogánov. Ak si chcete užiť celý okruh, pripravte sa na divokú vodu, relaxačné úseky tunelmi, otravných fotografov, vlnobitie a raz za čas pásový výťah, ktorý Vás vyvezie aj s kolesom do ďalších častí.

Celé to prejdete (preplavíte) približne za hodinu. Vďaka tejto atrakcii môžte zabudnúť na vylehávanie na lehátkach. Rozvalíte sa na koleso a necháte sa unášať prúdom a relaxujete.

Ak budete mať ale predsa len chuť na čosi kľudnejšie, využite pláž, ktorá je taktiež súčasťou Aquawenture Waterpark-u.

aquawenture waterpark dubai

Tou najzaujímavejšou vecou sú samozrejme tobogány. V parku sa nachádzajú dve veže, plné bláznivých šmykľaviek. Prvá z nich z nich je viac zameraná na skupinové jazdy pre 6 osôb. Sú to tobogány Aquaconda, ktorý býval najširším tobogánom na svete a Zoomerango. Ten sa zas vyznačuje klasickým, strmým pádom nadol a následne otočkou naspať.

Ďalej tu nájdete Slitherine, kde si môžte zmerať čas jazdy a súťažiť tak s ostatnými návštevníkmi. Trhákom parku je však Poseidonova Pomsta. Dve kapsule v ktorých sa Vám do slova prepadne zem pod nohami a Vy padáte rýchlosťou 60km/h. Po tom ako som ju prvý krát vyskúšal som sa spamätával ešte asi 20 minút :D.

Z druhej veže treba určite spomenúť Leap of Faith, kde sa rútite strmhlav dolu skoro 30 metrov a preletíte priehľadnou časťou pod vodnou hladinou, kde na Vás budú striehnuť žraloky. Upravená, detská verzia tohto tobogánu má meno Shark Attack. V nej pomalým tempom putujete priehľadnou konštrukciou a vychutnávate si pohľad na podvodný svet.

Ešte sa tu nachádzajú, myslím, štyri ďalšie uzavreté tobogány. Tie nebudem už bližšie rozoberať, ale jednoznačne ich odporúčam vyskúšať všetky!


Zaujímavosť na záver

Rezort Atantis s výstavbou ani z ďaleka nekončí. Už čoskoro sa môžte tešiť na nový bytový komplex, ktorý vyrastie priamo vedľa aquaparku. Tak ako v celom Dubaji, aj tu sa ešte stále buduje…Pokiaľ teda máte zopár miliónikov na viac, určite porozmýšľajte 😀 .

atlantis resort


Pokiaľ sa Vám článok páčil, budem neskutočne rád za každú podporu, vo forme zdieľania alebo lajku. Bol by som rád, ak by sa tento blog dostal ku čo najviacej ľudom. Ak by ste chceli hocičo doplniť, či poopraviť, o niečom sa viac informovať, neváhajte využiť komentáre, alebo kontaktný formulár. Všetky použité fotografie som zhotovil ja. Viac ich nájdeš na mojom Instragrame.

Sledujte Travellers aj na Facebooku.

Tešte sa na ďalšie články 🙂

Tags : atlantisdovolenkadubajhoteltipyturizmusuae
Brunky

The author Brunky

Som normálny, pracujúci človek, ktorý sústreďuje všetok svoj voľný čas, snahu a peniaze na to, aby toho vo svojom živote dokázal stihnúť čo najviac. To znamená z veľkej časti hlavne cestovať, spoznávať nové miesta, krajiny, iné kultúry, ľudí a pamiatky. Aj vďaka tomu, som založil stránku Travellers.sk.

Komentuj